Βραδιά ενημέρωσης και πολιτισμού για την παχυσαρκία και τον καρκίνο
Το Παθολογικό-Ογκολογικό Τμήμα του Ε.Α.Ν.Π. “Μεταξά” & η Α.Μ.Κ. Εταιρεία W4O Hellas – Γυναίκες στην Ογκολογία, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας για τη δημιουργία ανοιχτού εγκυκλοπαιδικού περιεχομένου για την υγεία, διοργανώνουν σήμερα Τετάρτη 3/6 (7 μμ) στο Δημοτικό Θέατρο, εκδήλωση, ανοιχτή στο κοινό, με τίτλο “Μια βραδιά ενημέρωσης & πολιτισμού: Παχυσαρκία και Καρκίνος“.
Σκοπός της εκδήλωσης, που εκτός από των ομιλιών θα συμπεριλαμβάνει μουσικό και καλλιτεχνικό πρόγραμμα, είναι η ενημέρωση του κοινού γύρω από το πρόβλημα της παχυσαρκίας που στη βάση των νέων δεδομένων έχει άμεση σχέση με την ποιότητα ζωής και ενίοτε αποτελεί έκφραση κοινωνικής κουλτούρας.