Ενημερωτικές εκδηλώσεις για πρόληψη, διάγνωση και θεραπεία παθήσεων μαστού
Από τη Μονάδα Μαστού Μεταξά
Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα “Πρόληψη, διάγνωση και θεραπεία μαθήσεων μαστού” διοργανώνουν, την Τρίτη 19/5 και ώρα 7.30 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημαρχείου Νίκαιας – Αγ. Ι. Ρέντη (Π. Τσαλδάρη 10) η Περιφερειακή Ενότητα Πειραιά, με τον δήμο και τη Μονάδα Μαστού του νοσοκομείου “Μεταξά“.
Ομιλητές στην εκδήλωση θα είναι ο χειρουργός δρ. Κυριάκος Καλογεράκος (διευθυντής της Μονάδας Μαστού) ο μαιευτήρας-γυναικολόγος Χρυσόστομος Σοφούδης και ο ψυχολόγος Γεώργιος Παπατσάκωνας .
Στην εκδήλωση θα απευθύνουν χαιρετισμό η περιφερειάρχης Αττικής Ρένα Δούρου, ο δήμαρχος Νίκαιας Γιώργος Ιωακειμίδης, ο διοικητής του “Μεταξά”, χειρουργός Νίκος Βλαχάκος και ο πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Πειραιά, Νίκος Πλατανησιώτης.
Αντίστοιχη ενημερωτική εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Πέραμα.